Co obnáší Meet your mentor Day a pro koho je určen? Jaké jsou cíle tohoto mentoringu?


Jste fyzioterapeut(ka) pracující se ženami s uro-, onko- a gynekologickými onemocněními, s těhotnými nebo ženami po porodu? Máte již zkušenosti s péčí o tyto ženy nebo teprve začínáte a chcete se blíže seznámit s danou problematikou? Máte otázky ze své praxe a nemáte je s kým zkonzultovat? Chcete se rozvíjet, projevujete zájem o rady? Právě pro vás je určen Meet your mentor Day CZ 2024.

Máte možnost potkat se se svým mentorem, který bude pro omezený počet fyzioterapeutů působit jako průvodce v určité oblasti či tématu a pomůže vám nalézt správný směr či řešení.


Mezi mentory najdete fyzioterapeuty, urogynekology, specialistku na reprodukční gynekologii a klinickou psycholožku. Mentoři jsou kompetentními a profesionálními odborníky ve svém oboru. Na dané téma vám mentoři představí vybranou přednášku a poté bude následovat diskuze se svými mentorovanými. Pojďte se učit jeden od druhého. Umožňujeme vám předávání znalostí mezi mentorem a menteem ku prospěchu zkvalitnění vaší diagnostiky a terapie s pacientkami. Mentor vám bude po přednášce v době diskuze naslouchat. Věnuje vám vymezený čas a úsilí tak, abyste dostali odpověď na vaši otázku. V průběhu mentoringu získáte podporu a informace o možnostech řešení daného problému, které vycházejí z pracovních zkušeností mentora.


MEET YOUR MENTOR DAY CZ 2024,  29. 11. 2024 Vyber si svého mentora:

9:30–11:30 1. MENTORING s GYNEKOLOGEM MUDr. Samuelem Tvarožkem
FUNKČNÍ NÁSLEDKY OPERAČNÍHO ŘEŠENÍ MOČOVÉ INKONTINENCE A SESTUPU

Co se děje v malé pánvi při těchto výkonech, na co si po operaci pacientky stěžují a jak může fyzioterapie v postoperačním období pomoci? Anatomie, ukázka operačních technik a management spolupráce urogynekolog-fyzioterapeut.
2. MENTORING s FYZIOTERAPEUTKOU PhDr. Michaelou Prokešovou, Ph.D.
POOPERAČNÍ RETENCE MOČI A DYSFUNKCE MOČOVÝCH CEST PO GYNEKOLOGICKÝCH OPERACÍCH.

Mohou pacientky po gynekologických operacích trpět částečnou nebo úplnou retencí moči funkčního/reverzibilního charakteru a stěžovat si na pocit retence moči, pocit nedostatečné evakuace močového měchýře, nutnost zvýšení intenzity kontrakce břišních svalů při mikci? Bude poukázáno na ortopedické a psychosomatické rizikové faktory. Bude nastíněn management spolupráce urogynekolog, gynekolog-porodník, urolog a fyzioterapeut.
JIŽ OBSAZENO

 

12:00–14:00 3. MENTORING s GYNEKOLOŽKOU MUDr. Martinou Szypulovou
CHRONICKÉ PÁNEVNÍ BOLESTI NEJENOM V UROGYNEKOLOGII

Jak se projevuje pudendální neuralgie, jaké možnosti řešení má urogynekolog a jakou roli v managementu péče hraje fyzioterapeut? S jakými dalšími bolestivými stavy v pánvi se setkává urogynekolog a na co si musí dávat fyzioterapeut při péči o tyto pacientky pozor?
JIŽ OBSAZENO
4. MENTORING s FYZIOTERAPEUTEM Berhnardem Reichertem MSc., PT
CORRECT RECOGNITION AND TREATMENT OF BACK AND SACROILIAC COMPLAINTS DURING PREGNANCY

Jak číst bolest v těhotenství pomocí palpace?
JIŽ OBSAZENO
14:15–16:15 5. MENTORING se SPECIALISTKOU NA REPRODUKČNÍ GYNEKOLOGII MUDr. Andreou Hledíkovou
ENDOMETRIÓZA a BOLEST

Jaké nástroje pro léčbu symptomů tohoto onemocnění má gynekolog a jaké fyzioterapeut? Jak by měla vypadat souhra ve spolupráci gynekolog-fyzioterapeut, aby pacientka získala maximum benefitů z poskytované péče? Anatomie, diagnostika a léčba.
JIŽ OBSAZENO
     
  

  
16:30–18:30 7. MENTORING s KLINICKOU PSYCHOLOŽKOU Mgr. Petrou Bučkovou
PSYCHICKÉ TRAUMA V GYNEKOLOGICKÉ FYZIOTERAPII

Bezpečné psychologické nástroje pro fyzioterapeuty – jak pracovat s traumatizovaným pacientem? Jak rozpoznat pacientku, která zažila trauma, jak se její stav může promítat do pohybového aparátu a jak nám může klinický psycholog v péči o tyto pacientky pomoci? Jak bezpečně zahájit a ukončit vedenou fyzioterapii?  
8. MENTORING s FYZIOTERAPEUTKOU Martynou Kasper-Jędrzejewskou, D.H.Sc
ANOREKTÁLNÍ DYSFUNKCE A PÁNEVNÍ DNO

Jaké základní jevy se dějí po fyzioterapeutickém působení ve svalech pánevního dna u zdravých žen a u žen s dysfunkcemi pánevního dna? Posouzení svalového napětí pánevního dna – je to opravdu možné?


Workshopy jsou určeny pouze pro účastníky konference.